Wolne miejsca

Wyjazd specjalistyczny

Zimowisko z TUS i elementami arteterapii

Udział w zimowisku z Treningiem Umiejętności Społecznych – przyniesie każdemu dziecku szansę na zdobycie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach społecznych, zarządzanie swoimi emocjami a przy okazji umożliwi naturalny kontakt z rówieśnikami.

Miejsce:

Zakopane

Termin:

08.02.2025 - 15.02.2025

Wiek dzieci:

od 8 do 13 lat

Cena regularna:

3000zł

Cena promocyjna:

Ferie zimowe to idealny czas na podniesienie kompetencji społecznych oraz rozwinięcie umiejętności z zakresu rozpoznawania i radzenia sobie z emocjami.

Większość dzieci nie potrafi zdefiniować empatii jako umiejętności rozpoznawania emocji innych, oddzielania ich od siebie i adekwatnego reagowania na nie. A bez empatii nie da się budować satysfakcjonujących relacji.

Trening Umiejętności Społecznych przeznaczony jest dla każdego dziecka.

Nikt nie rodzi się z umiejętnościami społecznymi.

Kompetencje społeczne powinny być ćwiczone przez dzieci tak jak inne umiejętności: jazda na nartach, judo, piłka nożna czy akrobatyka.

Trening umiejętności społecznych powinien być dla dzieci obowiązkowy na poziomie szkoły podstawowej.

🔵 Program TUS obejmuje 10 godzin pracy warsztatowej w kameralnych grupach.

Ćwiczenie przez dzieci podczas całego wyjazdu zimowego nabytych umiejętności.

Wsparcie trenera TUS podczas trwania zimowiska (feedback, motywowanie do wykorzystywania zdobytych kompetencji społecznych w kontaktach rówieśniczych).

Grupy wiekowe: 8-10 lat / 11-13 lat

-------------------

🔵 W programie zimowiska czeka na dzieci nauka jazdy na nartach.

Stok Harendy to doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą nauczyć się jazdy na nartach lub snowboardzie. Szkoła narciarska Haski.pl oferuje intensywne kursy, które trwają 5 dni, po 3 godziny jazdy dziennie. Dzięki temu programowi, zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani narciarze oraz snowboardziści mogą rozwijać swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Instruktorzy ze szkoły Haski.pl to doświadczeni profesjonaliści, którzy dbają o bezpieczeństwo i komfort swoich uczniów. Każdy kurs jest starannie zaplanowany, aby zapewnić uczestnikom jak najlepsze warunki do nauki.

Program obejmuje zarówno teoretyczne wykłady, jak i praktyczne ćwiczenia na stoku, dzięki czemu uczestnicy mogą szybko przyswajać nowe umiejętności.

Podczas kursu uczniowie będą mieli okazję nauczyć się podstaw jazdy, takich jak prawidłowe ustawienie ciała, kontrola prędkości oraz techniki skręcania. Dla bardziej zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów przygotowane są specjalistyczne treningi, które pozwolą im doskonalić swoją technikę i zdobywać nowe umiejętności.

Stok Harendy oferuje doskonałe warunki do nauki, z dobrze przygotowanymi trasami i nowoczesnym sprzętem. Uczestnicy kursów mogą liczyć na pełne wsparcie instruktorów, którzy zawsze chętnie udzielą wskazówek i porad.

Jeśli chcesz aby  Twoje dziecko nauczyło się jeździć na nartach lub snowboardzie, kursy organizowane przez Haski.pl na stoku Harendy są idealnym wyborem.

A co jeszcze w programie zimowiska ❓

🐻🐻🐻 Fabryka Misiów: Kreatywne Warsztaty dla Dzieci

Kreatywne warsztaty to doskonała okazja, aby pobudzić wyobraźnię dzieci, rozwijać ich zdolności do pracy w grupach oraz promować zdrową rywalizację. Zajęcia te mają pozytywny wpływ na rozwój zdolności manualnych, koncentracji, a także cierpliwości, ponieważ niektóre z nich wymagają precyzji i wytrwałości w dążeniu do celu.

Jednym z takich wyjątkowych warsztatów jest

🐻 Fabryka Misiów🐻

Podczas tych zajęć dzieci mają okazję stworzyć swoją własną misiową przytulankę. Proces ten obejmuje kilka etapów, które angażują uczestników na różnych poziomach kreatywności i zręczności.

🐻 Jak Wyglądają Warsztaty Fabryka Misiów❓

🐻 Wybór Futerka Misia. Każde dziecko rozpoczyna od wyboru futerka dla swojego misia. Dostępne są różne kolory i faktury, co pozwala na stworzenie unikalnej przytulanki.

🐻 Dopasowywanie Oczek i Noska. Następnie dzieci dopasowują oczka i nosek misia, co nadaje mu charakterystyczny wygląd. To moment, w którym misia zaczyna nabierać osobowości.

🐻 Wypełnianie Misia. Kolejnym krokiem jest własnoręczne wypełnianie wnętrza przytulanki specjalnym wypełnieniem. To zadanie wymaga precyzji i cierpliwości, a także rozwija zdolności manualne.

🐻 Ubieranie Misia. Po wypełnieniu misia, dzieci wybierają dla niego ubranko i ozdoby. Dzięki temu każda przytulanka staje się unikalna i niepowtarzalna.

🐻 Nadanie Imienia. Na koniec uczestnicy nadają swojemu misiowi imię, co dodatkowo wzmacnia więź z nową przytulanką.

🐻 Dlaczego Warto Uczestniczyć❓

Misie wykonane podczas warsztatów są z delikatnego, przyjemnego w dotyku materiału i aż proszą się o przytulanie. Zajęcia w Fabryce Misiów nie tylko dostarczają mnóstwo zabawy, ale również kształtują wiele cennych umiejętności:

- Zdolności Manualne: Praca z materiałami rozwija zręczność i precyzję.

- Kreatywność: Wybór elementów i tworzenie unikalnej przytulanki pobudza wyobraźnię.

- Praca w Grupach: Dzieci uczą się współpracy i dzielenia się pomysłami.

- Cierpliwość: Proces tworzenia misia wymaga czasu i dokładności, co ćwiczy wytrwałość.

Warsztaty Fabryka Misiów to nie tylko świetna zabawa, ale także edukacyjne doświadczenie, które rozwija ważne umiejętności u dzieci. Tworzenie własnej przytulanki to niezapomniana przygoda, która pozostawia trwałe wspomnienia i wyjątkową, własnoręcznie wykonaną pamiątkę.

🔵 Dodatkowe atrakcje:

Regionalny wieczór przy ognisku,

Spacer Doliną Kościeliską

Wjazd kolejką na Gubałówkę

Spotkanie z Ratownikami Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Cena kolonii zawiera:

• 10 godzin zajęć z TUS
  • 5 godzin zajęć z Arteterapii
  • 15 godzin jazdy na nartach
  • zabawy animacyjne
  • nagrody/gadżety
  • wypożyczenie sprzętu narciarskiego