Wyjazd zakończony

Wyjazd rekreacyjny

Kolonie z malarstwem intuicyjnym „Kraina wyobraźni, radości i zabawy”

Vedic Art, to wspaniała metoda na odblokowanie prawej półkuli mózgowej, która jest odpowiedzialna za nasze uczucia, wyciszenie, odpoczynek, intuicję i kreatywność. Ma też doskonały wpływ na serce -mięsień, który, jak odkrywają przed nami naukowcy, podobno wie i pamięta więcej niż mózg.

Miejsce:

Krościenko nad Dunajcem

Termin:

28.06.2024 – 06.07.2024

Wiek dzieci:

7-16 lat

Cena regularna:

2600zł

Cena promocyjna:

Widzimy się w tym roku w Krościenko nad Dunajcem, Ośrodek Willa Alexia – to nasze miejsce na ziemi: Kolonie z malarstwem intuicyjnym „ Kraina wyobraźni, radości i zabawy”.

Zapewnij swojemu dziecku niezapomniane wakacje pełne przygód i nowych przyjaźni!☀️

Nasze kolonie wakacyjne to doskonała okazja do zabawy, nauki i rozwijania umiejętności w bezpiecznym i pięknym otoczeniu. ☀️🏖️

Zapisz swoje dziecko już teraz i pozwól mu odkryć świat pełen fascynujących możliwości! ☀️🏖️🌈

🌅 Podczas kolonii zaprosimy dzieci i młodzież  do świata Vedic Art – malarstwa intuicyjnego – świata pełnego kolorów, światła i przestrzeni. To zaproszenie w obszary kreatywności, odważnego myślenia i indywidualności.

🎨 Podczas warsztatów z malarstwa intuicyjnego dzieci będą posługiwać się wrodzoną umiejętnością malowania, którą posiada każde dziecko. Metoda ta pomaga w uwolnieniu potencjału twórczego i intelektualnego. Istotą jest to, iż w warsztatach mogą uczestniczyć nawet te dzieci, które twierdzą, że nie potrafią malować. Malarstwo intuicyjne stawia na radość tworzenia. Poprzez zabawę malarską wyrażane są emocje za pomocą formy i koloru. Częstym elementem blokady przed malowaniem jest perspektywa oceny. Na warsztatach żadna praca nie będzie podlegała jakiejkolwiek ocenie.

🎨 Metoda malarstwa intuicyjnego koncentruje się na procesie, na doświadczeniu płynącym z kontaktu, z kolorami. Metoda ta łączy to, co przyjemne, z tym co pożyteczne. Dzięki malarstwu intuicyjnemu możemy przyjąć inną perspektywę wobec siebie, relacji i zachowań. Podczas warsztatów dzieci będą poznawać różne techniki malarskie, zapoznawać się z rożnymi formami wyrażania twórczości poprzez kolorowe malowanie, zdobienie czy nakładanie różnych struktur.

🎨 Na warsztatach rozwiniemy przede wszystkim intuicję, zaufanie do siebie, akceptację, poczucie wartości. Będziemy uczyć się tworzyć bez oceny, bez krytyki, surowości, bez oczekiwań innych i własnych. Na warsztatach malujemy po to, żeby pobudzić twórczość. Malujemy wszystko zgodne z intuicją i odczuciami z ciała, a nie z umysłu. Uczymy się wychodzić poza ograniczenia, ponieważ twórczość ograniczeń nie zna.

Celem warsztatów z malarstwa intuicyjnego będzie:

🎨 bycie w kontakcie ze swoimi emocjami

🎨 Uruchomienie lub wzmocnie pracy prawej półkuli mózgu Twojego dziecka, odpowiedzialnej za twórczość i kreatywność

🎨 Otwarcie się na kreatywną i intuicyjną twórczość.  W zgodzie ze sobą, swoimi emocjami i potrzebami

🎨 Wzmocnienie poczucia własnej wartości

🎨 Poznanie przez dziecko czym jest pasja kreacji, eksperyment i odwaga twórcza

🎨 Redukcja stresu i napięć poprzez pracę z ciałem i ćwiczenie uważności w działaniach manualnych

🎨 pogłębienie samowiedzy i samoświadomości dziecka

Zajęcia z malarstwa intuicyjnego poprowadzi:

malarka intuicyjna, arte-terapeutka, rekomendowana nauczycielka metody Vedic Art. Prowadzi zajęcia z malarstwa intuicyjnego oraz arte-terapii dla dzieci i dorosłych. Swoje obrazy maluje intuicyjnie, wyrażając na płótnie to, co pragnie Serce w danej chwili, z intencją lub bez. Obrazy, które tworzy są kolorowe, niosą w sobie dużo radości i światła. Malarstwo intuicyjne – to pasja, spontaniczność, zabawa, radość, spełnienie, kreatywność, ekspresja, połączenie ze sobą, bycie w Tu i Teraz.

Program wyjazdu obejmuje:

☀️ 10 godzin warsztatów z malarstwa intuicyjnego –  praca w grupach.

☀️ program animacyjny ( zaplanowaliśmy wieczory przy ognisku z muzyką i quizami kabaretowymi, wieczory filmowe, gigantyczne gry planszowe, zabawy z chustą animacyjną KLANZA, bańki mydlane. Warsztaty twórcze

☀️ program sportowy ( zaplanowaliśmy mix sportów – zarówno w ośrodku, jak i na świeżym powietrzu. Na uczestników czekają sporty zespołowe, takie jak piłka nożna i siatkówka balonowa, badminton, fresbee, wyspa skarbów dzięki którym mogą oni uczyć się współpracy i metod rozwiązywania konfliktów. Slackline, gry i zabawy ruchowe, zajęcia rekreacyjne na basenie. Dodatkowo Surwiwal- gry terenowe, podchody, taniec i zabawa przy muzyce, dyskoteki.

Atrakcje:

• Rafting po Dunajcu,
  • Zajęcia sportowe w parku rozrywki ABlandia w Krościenku,
  • Piesza wycieczka na Trzy Korony,
  • Wycieczka do wąwozu Homole,
  • Wycieczka do Słowackich jaskiń,
  • Rejs widokowy po jeziorze Czorsztyńskim

Cena kolonii zawiera:

• zajęcia programowe
  • transport autokarem
  • zakwaterowanie z wyżywieniem
  • ubezpieczenie NNW